Tukinetti

Heidi Kumpula

Hankevetäjä, MaaseutuHarava, MTK Pohjois-Suomi, Kauppakatu 25 A, 87100 Kajaani


040 021 8720
heidi.kumpula@mtk.fi

Eeva Heikkinen

Yritysasiantuntija, Kainuun ELY-keskus, Kalliokatu 4, 87100 Kajaani


p. 0295 023 539
eeva.heikkinen@ely-keskus.fi

Jukka Kivioja

Luomuasiantuntija, Kainuun ELY-keskus, Kalliokatu 4 87100 Kajaani


p. 0295 023 553
jukka.kivioja@ely-keskus.fi

Sari Laukkanen

Projektipäällikkö, Kantri-Inno, KAO, Kirkkoahontie 115, Seppälä, Kajaani


044 797 4581
sari.laukkanen@kao.fi

Riitta Turpeinen

Projektipäällikkö, Kantri&Co. KAO


044 294 4514
riitta.turpeinen@kao.fi

Soili Hypèn

Erityisasiantuntija, yrityspalvelut, ProYritys-hanke, Kainuun maa- ja kotitalousnaiset, ProAgria Kainuu, Osmonkatu 9 87100 Kajaani


040 776 4290
soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi

Marjatta Pikkarainen

Toiminnanjohtaja, järjestövastaava, ProYritys-hanke, Kainuun Maa- ja kotitalousnaiset, ProAgria Kainuu, Osmonkatu 9 87100 Kajaani


044 320 1585
marjatta.pikkarainen@maajakotitalousnaiset.fi

Maarit Partanen

Maatilayritysasiantuntija ProAgria Kainuu, Kipinäntie 16 E 1 88600 Sotkamo


0400 282 092
maarit.partanen@proagria.fi

Esa Heikkinen

Projektipäällikkö, MaRa-hanke, ProAgria Kainuu, Osmonkatu 9 87100 Kajaani


040 725 0478
esa.heikkinen@proagria.fi

Tarja Poikela

Erityisasiantuntija, yrityspalvelut, Katras-hanke, ProAgria Kainuu, Osmonkatu 9 87100 Kajaani


0400 386 274
tarja.poikela@proagria.fi

Pentti Meriläinen

Kehitysjohtaja, RuralDigiServ, ProAgria Keskusten Liitto, Urheilutie 6 D, PL 251 01301 Vantaa


040 589 8860
pentti.merilainen@proagria.fi

Inkeri Taurula

Maatilayritysasiantuntija, MaiNuLi-hanke, ProAgria Kainuu, Osmonkatu 9, Kajaani


043-8254206
inkeri.taurula@proagria.fi

Anni Koskela

Suunnittelija, Arktiset Aromit, Kauppakatu 20, 89600 Suomussalmi


040 164 6177
anni.koskela@arktisetaromit.fi

Simo Moisio

Toiminnanjohtaja, Arktiset Aromit, Kauppakatu 20 89600 Suomussalmi


040 580 1186
simo.moisio@arktisetaromit.fi

Kati Hoppula

Tutkija, MarjaTaito, LUKE Sotkamo, Kipinäntie 16, 88600 SOTKAMO


0295326140
kati.hoppula@luke.fi

Katja Keränen

Projektipäällikkö, KaiVa-hanke, LUKE Sotkamo, Kipinäntie 16, 88600 SOTKAMO


0295326235
katja.keranen@luke.fi

Jouni Heikkinen

Maaseutupäällikkö, Vaara-Kainuun maaseutuhallinnon yksikkö, (Hyrynsalmi, Paltamo, Puolanka, Ristijärvi ja Suomussalmi)


0400-126 197
jouni.heikkinen@puolanka.fi

Jari Korhonen

Maaseutupäällikkö, Sotkamon kunta, Markkinatie 1 88600 Sotkamo


044 750 2134
jari.korhonen@sotkamo.fi

Elintarvikeyritysasiantuntija, Kantri & Co. -hanke, Kainuun maa- ja kotitalusnaiset, ProAgria Kainuu, Osmonkatu 9, 87100 Kajaani


043 825 4204
essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi